به الساپا خوش آمدید

02186017283-85

رشد ماهانه قیمت نفت با وجودنگرانی های کرونایی

شنبه 11 مرداد 1399 697 بازدید کننده گروه اخبار صنعت


رشد ماهانه قیمت نفت با وجودنگرانی های کرونایی

نقل از ایسنا :     بهای معاملات نفت روز جمعه افزایش یافت و با وجود این که سرمایه گذاران همچنان نگران دورنمای تقاضا با ادامه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و تسهیل محدودیت تولید اوپک پلاس بودند، به رشد ماهانه در ژوییه دست یافت.

 بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در سپتامبر ۳۵ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش یافت و در ۴۰ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه بسته شد.

بهای معاملات نفت برنت ۲۷ سنت معادل ۰.۶ درصد رشد کرد و در ۴۳ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه بسته شد.

وست تگزاس اینترمدیت رشد ماهانه حدود ۲.۶ درصد و نفت برنت رشد بیش از پنج درصد را در ژوییه به ثبت رساندند.

برخی از تحلیلگران معتقدند بهبود قیمتهای نفت از رکورد پایین اخیرشان باعث خواهد شد بخشی از تولیدی که پس از سقوط قیمتها متوقف شده بود، احیا شود.

شماری از تحلیلگران هم انتظار دارند با توجه به تسهیل محدودیت عرضه اوپک پلاس که طبق برنامه از شنبه دو میلیون بشکه در روز به تولیدش اضافه می کند، قیمتها در بازار تحت فشارهای کاهشی قرار بگیرد.

مایکل تران، تحلیلگر کالا در شرکت آر بی سی کپیتال در یادداشتی نوشت: با وجود ماهیت تاب آوری قیمت نفت و ماندن در بازه محدود در هفته های اخیر، ثابت ماندن تقاضای جهانی و افزایش تولید اوپک پلاس این پرسش را برمی انگیزد که آیا بازار می تواند بشکه های اضافی نفت را جذب کند.

در این بین، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز اعلام کرد شمار دکلهای حفاری نفت فعال آمریکا هفته گذشته یک حلقه کاهش پیدا کرده و به ۱۸۰ حلقه رسیده است.

بر اساس گزارش مارکت واچ، تحلیلگران می گویند بهای نفت از افت ارزش دلار حمایت شده است. شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای رقیب به پایینترین حد در بیش از دو سال گذشته نزول کرده و در ژوییه بیش از چهار درصد افت داشت که بزرگترین کاهش ماهانه از سپتامبر سال ۲۰۱۰ به این سود بوده است. این شاخص روز جمعه ۰.۳ درصد بهبود پیدا کرد اما در مجموع دلار ضعیفتر، از قیمت کالاهایی که به این ارز معامله می شوند نظیر نفت خام حمایت کرده و آنها را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر می کند.


برچسب ها
رشد قیمت نفت _ ،
رشد ماهانه قیمت نفت با وجودنگرانی های کروناییشرکت تولیدی و بازرگانی ELSAPA - شرکت علمی سازان پارت اندیش کوشا8/1/2020نقل از ایسنا :     بهای معاملات نفت روز جمعه افزایش یافت و با وجود این که سرمایه گذار ... نقل از ایسنا :     بهای معاملات نفت روز جمعه افزایش یافت و با وجود این که سرمایه گذاران همچنان نگران دورنمای تقاضا با ادامه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و تسهیل محدودیت تولید اوپک پلاس بودند، به رشد ماهانه در ژوییه دست یافت. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در سپتامبر ۳۵ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش یافت و در ۴۰ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه بسته شد.بهای معاملات نفت برنت ۲۷ سنت معادل ۰.۶ درصد رشد کرد و در ۴۳ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه بسته شد.وست تگزاس اینترمدیت رشد ماهانه حدود ۲.۶ درصد و نفت برنت رشد بیش از پنج درصد را در ژوییه به ثبت رساندند.برخی از تحلیلگران معتقدند بهبود قیمتهای نفت از رکورد پایین اخیرشان باعث خواهد شد بخشی از تولیدی که پس از سقوط قیمتها متوقف شده بود، احیا شود.شماری از تحلیلگران هم انتظار دارند با توجه به تسهیل محدودیت عرضه اوپک پلاس که طبق برنامه از شنبه دو میلیون بشکه در روز به تولیدش اضافه می کند، قیمتها در بازار تحت فشارهای کاهشی قرار بگیرد.مایکل تران، تحلیلگر کالا در شرکت آر بی سی کپیتال در یادداشتی نوشت: با وجود ماهیت تاب آوری قیمت نفت و ماندن در بازه محدود در هفته های اخیر، ثابت ماندن تقاضای جهانی و افزایش تولید اوپک پلاس این پرسش را برمی انگیزد که آیا بازار می تواند بشکه های اضافی نفت را جذب کند.در این بین، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز اعلام کرد شمار دکلهای حفاری نفت فعال آمریکا هفته گذشته یک حلقه کاهش پیدا کرده و به ۱۸۰ حلقه رسیده است.بر اساس گزارش مارکت واچ، تحلیلگران می گویند بهای نفت از افت ارزش دلار حمایت شده است. شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای رقیب به پایینترین حد در بیش از دو سال گذشته نزول کرده و در ژوییه بیش از چهار درصد افت داشت که بزرگترین کاهش ماهانه از سپتامبر سال ۲۰۱۰ به این سود بوده است. این شاخص روز جمعه ۰.۳ درصد بهبود پیدا کرد اما در مجموع دلار ضعیفتر، از قیمت کالاهایی که به این ارز معامله می شوند نظیر نفت خام حمایت کرده و آنها را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر می کند.5.0